ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-

Οι εγγραφές των μαθητών  στο Ολοήμερο Πρόγραμμα για το σχολικό έτος 2018-2019,  θα πραγματοποιούνται κατόπιν συμπλήρωσης σχετικής αίτησης – δήλωσης των γονέων στο σχολείο, μέχρι 12-6-2018
Στο ολοήμερο πρόγραμμα δύνανται να εγγράφονται:
1.     Οι μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας, στην περίπτωση που είναι άνεργοι. Δικαίωμα εγγραφής στο ολοήμερο δίνεται και στην περίπτωση που προσκομίζεται βεβαίωση εργασίας από τον ένα γονέα ή κάρτα ανεργίας από τον άλλο. Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες κτλ. αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους, ακόμα και αν δεν έχει εξοφληθεί.
2.     Οι μαθητές των οποίων οι γονείς / κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες όπως: Πολύτεκνοι/τρίτεκνοι/ μονογονεϊκές οικογένειες, γονείς με χρόνιες παθήσεις

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ  ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-19
Οι εγγραφές των μαθητών  στο Ολοήμερο Πρόγραμμα για το σχολικό έτος 2018-2019 θα πραγματοποιούνται κατόπιν συμπλήρωσης σχετικής αίτησης – δήλωσης των γονέων στο σχολείο, μέχρι 12-6-2018
Στο ολοήμερο πρόγραμμα δύνανται να εγγράφονται:
1.Οι μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας,στην περίπτωση που είναι άνεργοι. Δικαίωμα εγγραφής στο ολοήμερο δίνεται και στην περίπτωση που προσκομίζεται βεβαίωση εργασίας από τον ένα γονέα ή κάρτα ανεργίας από τον άλλο. Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες , αγρότες κτλ. αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα ή το πιο πρόσφατο ειδοποιητήριο πληρωμής του τρέχοντος έτους, ακόμα και αν δεν έχει εξοφληθεί.
2.       Οι μαθητές των οποίων οι γονείς / κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες όπως: Πολύτεκνοι/ τρίτεκνοι / μονογονεϊκές οικογένειες, γονείς με χρόνιες παθήσεις.