Επίσκεψη στην Αεροπορική Βάση της Τανάγρας

” Ο Θησέας ή αλλιώς…η τόλμη!

Ο Θησέας ή αλλιώς …η υπερνίκηση του ακατόρθωτου!
Ο Θησέας ή αλλιώς…η υπέρβαση του εαυτού μας!
Η Μοίρα 331 , με έμβλημά της τον μυθικό ήρωα Θησέα , ιδρύθηκε στις 18 Απριλίου του 1988 και έχει ως κύριο ρόλο την αναχαίτιση παντός καιρού . Με ήλιο και με τον καιρό σύμμαχό μας επισκεφθήκαμε την αεροπορική βάση στην Τανάγρα κατά την 7η Νοεμβρίου και παρακολουθήσαμε απογειώσεις και προσγειώσεις αεροσκαφών. Επίσης, είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε την ενδιαφέρουσα έκθεση σχετικά με τον εξοπλισμό των αεροσκαφών , η οποία είχε οργανωθεί εν όψει της γιορτής των Ταξιαρχών , της μεγάλης γιορτής της αεροπορίας μας.
Ο Θησέας ή αλλιώς η ΜΟΙΡΑ 331!”
Οι μαθητές/τριες της Δ, Ε και ΣΤ τάξης του σχολείου μας ήρθαν σε επαφή με την καθημερινότητα των πιλότων και το ημερήσιο πρόγραμμά τους και επέστρεψαν με ενθύμια στις αποσκευές τους και ιπτάμενα όνειρα στις τσέπες τους.